www.zbranetobiasek.cz

Zbraně a střelivo

Rybářské pruty a vybavení

Kulovnice a brokovnice

Pistole a Revolvery, airsoft

Batohy, brašny, oblečení a svítilny
Pyrotechnika


EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Sig Sauer


Loading...

Sig Sauer

Catalog


Historie
Počátky

Zbrojovka byla založena ctihodnými pány Conradem Neherem a Fridrichem Peyerem v roce 1853 ve švýcarském městě Schaffhausen jako společnost Industrie Gesellschaft, která vešla do historie zbrojního průmyslu pod značkou SIG. Prvních sedm let vyráběla firma lokomotivy, až po sedmi letech byla výroba lokomotiv zaměněna za výrobu zbraní. K výrobě zbraní je přivedla zakázka na výrobu 30 000 mušket a po tomto kontraktu si firma změnila jméno na Schweizerische Industrie Gesselschaft (SIG).

Rozvoj a spojení s firmou Sauer a Syn

Ke spojení firem SIG a Sauer und Sohn došlo v roce 1985, protože společnost SIG se tímto krokem snažila obejít přísné švýcarské zákony o vývozu zbraní. Společnost J.P. Sauer und Sohn GmbH byla uznávaným výrobcem palných zbraní, ale Druhá světová válka tuto firmu značně zasáhla tím, že byla omezena výroba zbraní v SRN. Firma Sauer und Sohn se proslavila především jako výrobce slavné pistole Sauer 38H. Rok 1985 byl přelomový tím, že v tomto roce se společnost SIG spojila s firmou Sauer a založila si sídlo v Tysons Corner ve Virginii za účelem exportu pistole SIG Sauer P220 a P230. Oficiální jméno společnosti bylo SIGARMS.V roce 1987 se společnost přestěhovala do Herndon ve Virginii a konečně v roce 1990 přesunula svoji výrobu do města Exeter v New Hampshire. Říjen 2000 je datem posledního prodeje společnosti SIG Sauer. Společnost koupili Michael Lüke a Thomas Ortmeier.

Současnost

V současnosti je společnost SIG Sauer největší z 5 největších výrobců palných zbraní na světě. 1. října 2007 byla společnost SIGARMS přejmenována na současný název SIG Sauer.