www.zbranetobiasek.cz

Zbraně a střelivo

Rybářské pruty a vybavení

Kulovnice a brokovnice

Pistole a Revolvery, airsoft

Batohy, brašny, oblečení a svítilny
Pyrotechnika


EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Marocchi


Loading...

Marocchi

Catalog


Firma Marocchi, založena v roce 1920, je klasickým rodinným podnikem, kde jsou dosud tři generace vlastníků. Pana Marocchi nejstarší se dokonce pravidelně pohybuje na dílně. Jedním z atributů firmy k docílení výborné kvality výroby je stabilita pracovníků. Rodinná firma nemá žádné další spoluvlastníky ani akcionáře a tedy není jejím cílem vytvářet prioritně zisk, který by šel mimo firmu. Tak je maximum vytvořených finančních prostředků vraceno do obnovy výrobního parku, rozšiřovaní výroby a inovací.
Na počátku existence firmy byly vyráběny brokové jednušky a dvojky s různou konstrukcí zámků. Od jednoduchých lůžkových zámků až po nejdokonalejší zámky typu Holland a Holland.
Dnešní výroba má svoje těžiště v samonabíjecích brokovnicích, po kterých se silně zvýšila poptávka na domácím italském trhu a v USA, kam se část produkce úspěšně vyváží. Samonabíjecí brokovnice vyrábí Marocchi i pro zbrojařský koncern Breda, který ji pod svým jménem dále exportuje. Zbraně značky Marocchi se exportují do celkem 50 zemí světa.
Po samonabíjecích brokovnicích následují brokové kozlice ve třech typech - First, Zero 3 a typ 100. Firma má zachovanou výrobní schopnost a na individuální objednávku je schopna postavit i původní dvojku se zámky Holland a Holland. Ovšem pouze v jednotlivých kusech a za individuální cenu.
Ze současné produkce je nejprodávanější broková kozlice First, která je určena především k lovu a občasnému použití na střelnici, typ Zero 3 k univerzálnímu použití s vysokou zátěží při sportovní střelbě a typ 100 je určen pro sportovní střelbu. Všechny tři typy jsou běžně osazovány sadou pěti vyměnitelných zahrdlení v dlouhém provedení, které zabezpečuje vyrovnané a spolehlivé krytí podle zvolené potřeby.
Kromě brokovnic Marocchi vyrábí i kulovou kozlici Fin Classic. Tato zbraň je původní konstrukcí spolehlivé kulové kozlice Tikka Valmet. 
Marocchi je jedním z mála výrobců v údolí Trompia, který si vyrábí sám hlavně. Kromě Beretty vlastně asi jediný. Kvalitní ocel na hlavně kupuje buď v Německu, nebo v St. Etiene ve Francii. Jedinou operací na hlavních, která je prováděna mimo mateřský podnik je tvrdo chromování vývrtu hlavně a povrchová úprava černěním ve kvalitě „all weather“ tzn. se zvýšenou odolností proti povětrnostním vlivům.
Materiál baskulí je buď ocel nebo ergal, což je slitina lehkých kovů používaná běžně na nejnamáhavější součásti letadel. Baskule se kompletně vyrábějí na CNC strojích stejně jako další součásti vnitřních mechanismů. Vlastní výroba všech součástí zbraně zabezpečuje úplnou kontrolu nad kvalitou výroby ve všech operacích a výrobních postupech. Nakupovány jsou pouze pružiny a spojovací materiál.