www.zbranetobiasek.cz

Zbraně a střelivo

Rybářské pruty a vybavení

Kulovnice a brokovnice

Pistole a Revolvery, airsoft

Batohy, brašny, oblečení a svítilny
Pyrotechnika


EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Pistole Walther PPS M2 - Police set - 9mm Luger

Pistole Walther PPS M2 - Police set - 9mm Luger

Pistole Walther PPS M2 - Police set (Police Pistol Slim, tedy policejní pistole s tenkou-štíhlou linií) firmy Walther vyniká i při ráži 9 mm Luger kompaktními rozměry (celková délka zbraně dosahuje pouhých 161 mm), hlavně je ale velmi tenká (23 mm) a navíc i téměř úplně plochá a bez výčnělků


Více informací

WAL 2807777 Dostupnost: na dotaz

17 550,00 Kč

!!! Zdarma poukaz k návštěvě střelnice !!!

Pistole Walther PPS M2 - Police set - 9mm Luger

Tato pistole je dodávaná se třemi zásobníky (na 6,7 a 8 nábojů) plus jeden extra zadní díl pažbičky velikosti "L". Pistole je osazena ocelovými fosforovými mířidly 3-dot.

Pistole PPS M2 Police set je inovovanou verzí původní pistole PPS.
Rukojeť a závěr mají nový design. Tlačítko pro vypouštění zásobníku je přemístěno z lučíku na levou stranu rukojeti, jako je tomu již u většiny mezinárodně uznávaných zbraní. Z tohoto důvodu dostala zbraň od výrobce označení „M2“.

Pistole Walther PPS M2 (Police Pistol Slim, tedy policejní pistole s tenkou-štíhlou linií) firmy Walther vyniká i při ráži 9 mm Luger kompaktními rozměry (celková délka zbraně dosahuje pouhých 161 mm, výška se pohybuje podle délky zásobníku mezi 112 až 134 mm), hlavně je ale velmi tenká (23 mm) a navíc i téměř úplně plochá a bez výčnělků: její rovné boční plochy ruší prakticky jen jednostraný záchyt závěru umístěný vlevo nahoře. Konstrukce této pistole aplikuje nejen osvědčené prvky starších modelů Walther, ale naleznete na ní  také celou řadu prvků nových a dosud nezvyklých.


Systém pistole Walther PPS M2 pracuje na principu využití zpětného rázu výstřelu s krátkým zákluzem hlavně a uzamykané hranolem nábojové komory do zajímavě designérsky tvarovaného výhozného okénka.
Horní plocha závěru pistole Walther PPS M2 před výhozním oknem je protažena (jako převis) šikmo dozadu, za oknem zase opatřena šikmým žlábkem. Blok nábojové komory má nahoře vybrání, které umožňuje vidět shora výsek zadní části náboje, zasunutého v komoře (funguje tedy jako vizuální výstražník). Odemykání závěru zajišťuje šikmý hák pod komorou a ocelová kulisa v těle zbraně, vratné ústrojí je teleskopické se dvěma pružinami různých průměrů.
Zadní strany závěru pistole Walther PPS M2 jsou zdrsněny širokými úchopovými drážkami, hranolovou mušku v drážce závěru zevnitř přidržuje fixační šroubek, hledí drží ve drážce tvaru "T" vodorovný pružný kolík. Na těle závěru je vpředu před lučíkem krátká lišta Picatinny s pouze jedním ozubem, určená k montáži příslušenství.
Do plastového těla pistole Walther PPS M2 je vsazen ocelový kontejner s integrovanými vodícími lištami závěru. V přední části obsahuje kontejner odpružený doraz hlavně s postranními hmatníky, rovněž odpruženou páku záchytu závěru, a spoušťový mechanismus podobný pistolím Glock. Stojina spouště v zadní části kontejneru funguje jako přerušovač, plechový výstupek vyhazovače je situován mezi vodícími lištami závěru.
Pistole Walther PPS M2 má předepínaný úderníkový bicí mechanismus, označovaný firmou Walther jako "Striker Fire Action“. Sestava úderníku je podobná Glockům, vzadu má ale navíc červeně zvýrazněný výstražník předepnutí mechanismu.
Pistole Walther PPS M2 nemá samostatnou mechanickou pojistku, jazýček spouště ale jistí kyvná páková pojistka "á la Glock" a úderník až do doby, než se úplně stlačí spoušť  automatické blokování zápalníku. Po nabití náboje do komory zůstane tedy úderník v předepnuté poloze, při stlačení spouště se nejprve stiskne jazýčková pojistka, pak se napíná úderník, až před jeho úplným napnutím se odjistí automatická pojistka úderníku a teprve pak dochází k výstřelu.
Pistole Walther PPS M2 má přímý schránkový zásobník, který existuje ve třech verzích s různou výškou botky. Zásobník s nejnižší botkou pojme 6, se střední 7 a s nejvyšší celých 8 nábojů 9 mm Luger. Vyšší botky prodlužují současně přední hřbet rukojeti a zlepšují tak úchop zbraně.
Záchyt zásobníku pistole Walther PPS M2 je obdobný, jako u pistolí Walther P99, oboustranné hmatníky, které se k vypuštění zásobníku stlačují dolů, jsou ale prodlouženy až zhruba do poloviny délky lučíku.  
Rozložení pistole Walther PPS M2 k čištění je velmi jednoduché: po vyjmutí zásobníku a kontrole nábojové komory se stiskne spoušť, čímž se vypustí předepnutý úderník. Pak se potáhne závěr mírně vzad a současně se stáhne šikmo uložený doraz hlavně, vybavený po stranách ozubenými hmatníky, směrem dolů. Závěr se následně vypustí vpřed, a z jeho dutiny se vyjme vratné ústrojí a hlaveň.  Originální systém "Qick Safe" přitom zajišťuje zbraň proti neúmyslnému výstřelu, pokud by nebyl před demontáží nebo před výměnou hřbetu rukojeti vyjmut ze zbraně zásobník.
Standardní provedení pistole Wather PPS M2 má tělo z černého plastu (Black Polymer) s pískovým dezénem, opět s bradavkami na bocích rukojeti, předním hřbetem rukojeti s lůžky pro prsty a také se dvěma různě vysokými výměnnými zadními hřbety, zdrsněnými stejně jako úchopové plochy závěru. Dodává se v plastovém kufříku s oběma zmíněnými hřbety, se třemi zásobníky, s ocelovými mířidly v provedení se tříbodovými kontrastními body. Vyrábí se v rážích 9 mm Luger pro 6, 7 a 8 nábojů a 40 S&W pro 5, 6 a 7 nábojů.
Provedení pistole Wather PPS M2 Police Set se od standardního provedení pistole Walther PPS M2 liší tím, že je dodávána s ocelovými mířidly v provedení se tříbodovými kontrastními luminiscenčními body. Vyrábí se také v rážích 9 mm Luger pro 6, 7 a 8 nábojů a 40 S&W pro 5, 6 a 7 nábojů.

Zbraň kategorie "B", pouze osobní odběr s platným ZP a nákupním povolením!

!!! Zdarma poukaz k návštěvě střelnice !!!

 • Bezpečnostní prvky pojistka spouště, blokování zápalníku, pádová pojistka
 • Ráže 9 mm Luger
 • Kapacita zásobníku 6 / 7 / 8 nábojů
 • Funkce spušťového mechanismu Safe Action
 • Rám Polymerový
 • Mířidla pevná
 • Celková délka 161 mm
 • Délka hlavně 81 mm
 • Výška zbraně 110 mm
 • Šířka zbraně 27 mm
 • Hmotnost 600 g
 • Hlaveň kovaná
 • Povrchová úprava černá

Ostatní výrobky ve stejné kategorii: